Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

11 aplikacji, dzięki którym możesz się rozwijać

11 aplikacji, dzięki którym możesz się rozwijać

Grywalizacja w biznesie
Background image created by Jannoon028 - Freepik.com

 

 

W 2020 roku na smartfonie można zrobić mnóstwo rzeczy, które wcale nie są marnowaniem czasu. Często czytamy artykuły, w których zarzuca się Polkom i Polakom, że tracą około 4 godzin na gapienie się w smartfon. Dzisiaj w smartfonie możemy wykonywać czynności, dzięki którym oszczędzamy swój cenny czas. Robimy przelewy bankowe, tworzymy wideokonferencje, robimy fotorelacje z wydarzeń, bierzemy udział w rekrutacji, piszemy artykuły, uczymy się grać na instrumencie, a gotując oglądamy Netflixa.

W artykule opiszę 11 aplikacji polskich i angielskich, które pomagają w:

 • zadbaniu o siebie i swój dobry nastrój,
 • zmotywowaniu się,
 • zainspirowaniu się,
 • w medytacji i oddychaniu,
 • w nauce dobrych nawyków,
 • nauce work-life balance,
 • zrozumieniu swoich nastrojów,
 • doborze odpowiedniej melodii do wykonywanej czynności np. do czytania książki,
 • nauce języka obcego.

Timpler (po polsku)

To prosta aplikacja, która pokazuje listę rzeczy i zadań do zrobienia, dba o dobre nawyki takie jak picie wody, uprawianie sportu, pisanie 500 słów dziennie. Organizuje pracę codzienną dodając sugestie do Twojego codziennego kalendarza. Możesz dostosować nawyki, aby występowały tylko w wybrane dni tygodnia. Możesz także ustawić przypomnienia o ustalonej godzinie lub wybrać tryb „Auto” i pozwolić Timplerowi znaleźć najlepszą porę dla twojego nawyku. Można tworzyć w nim również listy zakupów. Łatwy sposób śledzenia swoich postępów i statystyk. Aplikacja bezpłatna, ale dostępny tylko na systemy iOS. Wymaga logowania. Więcej na: https://timpler.com/

Timpler

MyOla (po polsku)

Piękna i intuicyjna aplikacja, która spełnia potrzebę samorozwoju, samorealizacji i samodoskonalenia, zapewnia relaks, może uspokajać i wyciszać. Pomaga zrozumieć swoje uczucia, myśli, uwalnia od ograniczających nas przekonań. Oferuje wsparcie w 4 podstawowych sferach życia – Ja, Rodzina, Związek i Kariera oraz Programy rozwoju, ćwiczenia oddechowe i medytacyjne, podcasty, pomoc w kryzysowych sytuacjach, czyli krótkie nagrania, które mają w danym momencie pomóc poradzić sobie ze stresem, lękiem lub poczuciem bezsilności. Głosu w aplikacji udzieliła jej pomysłodawczyni – Olga Kozierowska. Współtwórcami treści do aplikacji są eksperci tacy jak: Małgorzata Marczewska, Piotr Bucki, Kasia Malinowska czy Dagmara Seliga. Bezpłatny dostęp. Dodatkowe materiały wymagają logowania. Więcej na www.myola.pl

MyOla

Inspirify – Daily Motivational Stories App (po angielsku)

Około 300 biografii wynalazców, przedsiębiorców, sportowców, artystów, codziennie informacje o osobie, która inspiruje swoim działaniem np. Arianna Stassinopoulos Huffington – businesswoman, autorka 15 książek, założycielka The Huffington Post Media Group, wg Forbes jest jedną ze stu najbardziej wpływowych kobiet świata; Kiran Mazumdar–Shaw – przedsiębiorczyni, miliarderka, założycielka i prezeska Biocon, w Financial Times jest w pierwszej pięćdziesiątce. Zaczynała swój pierwszy biznes w garażu, gdzie spotykała się z ogromną dyskryminacją płciową i wiekową. Mary Kathlyn Wagner (Mary Kay Ash) – businesswoman, Założycielka Mary Kay Cosmetics, Florence Nightingale Graham – amerykańska bizneswoman, założycielka i właścicielka firmy kosmetycznej Elizabeth Arden; Joanne Rowling (J.K. Rowling) – Autorka noweli – najbardziej znana z Harry Pottera, filantropka, Producentka filmowa i telewizyjna; Emily Elizabeth Dickinson uznana za najwybitniejszą i najbardziej oryginalną – obok Walta Whitmana – poetkę amerykańską; Gabrielle Bonheur Chanel (Coco Chanel) od 1915 roku rewolucjonizowała damską modę, lansując ubrania o prostych sportowych fasonach oraz pozbawione ozdób krótkie suknie, stając się na sześć dziesięcioleci ikoną paryskiej haute couture; Billie Jean King – amerykańska tenisistka, zwyciężczyni trzydziestu dziewięciu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej, zdobywczyni Pucharu Federacji, działaczka na rzecz sportu kobiecego; Serena Jameka Wiliams – Jest szóstą tenisistką w historii, która w tym samym czasie przodowała w klasyfikacji singlistek i deblistek. Uważana jest za jedną z najwybitniejszych tenisistek w historii tej dyscypliny.

Opłaty: Bezpłatna z ograniczonymi możliwościami, Inspirer 234,99 zł (19,58 zł/miesiąc), Premium 23,99 miesięcznie. Wymaga logowania.

Motywator (po polsku)

Sentencje. Ta aplikacja dba o to, byś zaczynała każdy kolejny dzień z pozytywnym nastawieniem. Codziennie losuje dla Ciebie sentencję. Prosty, ale dobry pomysł, żeby poprawić sobie nastrój. Przykładowe sentencje:

 • „Jedyną rzeczą jaka stoi pomiędzy Tobą a Twoim marzeniem jest wola spróbowania i przekonania, że jest ona możliwe do zrealizowania.” (Joel Brown);
 • „Porażka inspiruje zwycięzców.”;
 • „Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.” (Maya Angelou).

Aplikacja bezpłatna. Nie wymaga logowania.

Shine: Calm Anxiety & Sleep (angielski)

Aplikacja została wyróżniona nagrodą Google Play 2019 i zdobyła nagrodę Webby Award za najlepszą aplikację Lifestyle. Codziennie uczy, jak się można sobą zaopiekować poprzez nagrania medytacji, mindfullness, na temat radzenia sobie ze stresem i lękami, na zdrowia psychicznego podczas covid-19. Aplikacja pomaga codziennie pytając: za co jesteś wdzięczna oraz jak się czujesz, otrzymując polecane artykuły, medytacje i ćwiczenia w zależności od nastroju. Biblioteka audio Shine oferuje ponad 500 oryginalnych medytacji, opowieści na dobranoc i nastrojową muzykę pomagając w uspokojeniu niepokoju, zmniejszeniu stresu, zwiększeniu pewności siebie i wydajności, w poprawie snu, w uważności, w skupieniu się, zapobiega wypaleniu się, pomaga w przebaczeniu sobie, uczy miłości do siebie, kreatywności, znalezieniu radości, zarządzaniu frustracjami związanymi z pracą.

Shine

Deetox.com (angielski)

Aplikacja zwana cyfrowym, kieszonkowym asystent dobrego samopoczucia, który daje wiele przypomnień w łatwy, zabawny, interaktywny sposób. Nie ważne, gdzie jesteś, wszystko można zrobić w domu lub w podróży. Wyznacza zadania dniowe takie jak zrobię 20 pompek, podleję kwiaty, wypoleruję buty. Pomaga w uspokajaniu i oddychaniu. Możesz robić #challenge w ilości zrobionych desek tzw. Plank, rzucaniu papieru do kosza, bieganiu po schodach. W dziale blog możemy poczytać artykuły na temat: kultura i sztuka, komunikacja, covid-19, edukacja, zabawa, środowisko, styl życia, umysł i ciało. Bez potrzeby logowania.

Deetox

Audioteka

Aplikacja, która zawiera ponad 8.000 tytułów audiobooków, audioserialii i podcastów. 14 dni za darmo na start, potem 19,90 zł miesięcznie. Możesz zrezygnować w każdej chwili. Karnet na 5 audiobooków 149 zł, 10 audiobooków 249 zł, 20 audiobooków 429 zł. Najgłośniejsze światowe premiery, zrealizowane z rozmachem superprodukcje.

OBEJRZYJ WYWIAD WYWIAD OLGI KOZIEROWSKIEJ Z MARCINEM BEME, TWÓRCĄ AUDIOTEKI!

Podcasty

Aplikacja z darmowymi i popularnymi podcastami. Audio dostępnę są w językach: Polski, Angielski, Arabski, Chiński tradycyjny, Chiński uproszczony, Chorwacki, Czeski, Duński, Fiński, Francuski, Grecki, Hebrajski, Hindi, Hiszpański, Indonezyjski, Japoński, Kataloński, Koreański, Malajski, Niderlandzki, Niemiecki, Norweski (bokmål), Portugalski, Rosyjski, Rumuński, Szwedzki, Słowacki, Tajski, Turecki, Ukraiński, Wietnamski, Węgierski, Włoski. Dzięki czemu aplikacja pomaga również w nauce języka obcego. 750 000 programów z ponad 20 milionami odcinków. Bezpłatne subskrypcje.

Lecton

Możesz jej słuchać jadąc w autobusie w godzinach szczytu albo w domu sprzątając. Na pewno umili Ci chwile, zwłaszcza jeżeli są one dla Ciebie uciążliwe. W aplikacji znajdziesz blisko 2 000 wyselekcjonowanych audiobooków po polsku, lektury szkolne oraz ponad 150 cyklicznych audycji w tym:

 • Kursy Audio Sukces TO JA,
 • Cykl „Update” Olgi Kozierowskiej i Małgorzaty Marczewskiej,
 • Wywiady z serii DNA SuXesu Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Większość treści dostępna za darmo. Za pozostałe możesz płacić w abonamencie. Więcej na: https://lectonapp.com/pl/

Lecton

Duo Lingo

Aplikacja w formie gry nauki języka angielskiego, z której korzysta już ponad 300 milionów użytkowników. 7 milionów słów stworzonych została przez uczących się. Nauka z Duolingo jest mega ciekawa. Zdobywa się punkty za poprawne odpowiedzi, rozwiązuje się zadaniach na czas i gromadzi punkty za doświadczenie. Niewielkich rozmiarów lekcję są efektywne dla różnych poziomów uczniów (początkujący, średniozaawansowany i zaawansowanych). Aplikacja zawiera ponad 3 miliony zdań angielskich z wieloma możliwymi tłumaczeniami na polski, czeski, grecki, hiszpański, niemiecki, francuski, portugalski, hinduski, holenderski, indonezyjski, włoski, węgierski, rumuński, rosyjski, tajski,turecki, ukraiński, japoński, arabski, koreański i wietnamski.

Fiszkoteka

Aplikacja, która służy do skutecznej nauki, gdzie uczysz się swoim własnym tempem, podtrzymujesz motywację do nauki, uczysz się gdziekolwiek chcesz. Fiszka to po prostu pytanie wraz z odpowiedzią. Na początek wybierasz, czego chcesz się uczyć (fiszki z całego kursu lub wybranej lekcji), czy chcesz uczyć się nowych rzeczy, czy odświeżyć stare lub powtórzyć trudne, (najlepszy wybór to “wiem/nie wiem”) i wciskasz START. Learnbox to prawdziwa maszynka do wkuwania w super wygodny sposób. Dostępny jest tryb treningowy, gdzie możesz oswoić się z materiałem – te fiszki możesz przerabiać do woli i nie będzie to miało wpływu na powtórki oraz tryb nauki z inteligentnym systemem powtórek, która oczywiście od Ciebie wymaga wiarygodnej oceny tego, czy daną fiszkę rzeczywiście umiesz, by móc wyznaczyć dla niej optymalną datę następnej powtórki, a wszystkie udzielane odpowiedzi mają wpływ na powtórki wyznaczane na przyszłe dni.

Jeżeli chcesz otrzymać kod na bezpłatne korzystanie z aplikacji Fiszoteka napisz do nas na adres redakcja@sukcespisanyszminka.pl. Kod otrzyma pierwsze 100 osób, które do nas napisze!

Fiszkoteka

***

O AUTORCE

Danuta Sowińska – Silnie związana z inicjatywami wspierającymi kobiety. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku „Coaching” na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy i Akademii Profesjonalnego Coachingu ICF. Doświadczona trenerka, organizatorka wydarzeń wspierających rozwój osobisty tj. Międzynarodowy Tydzień Coachingu, zarządzanie różnorodnością Business with Diversity.  Wydawca i współautorka książki „Bezpardonowy innowator”, eksperta w Modelu na Rzecz Równego Traktowania i Zespole Parlamentarnym ds. Równouprawnienia osób LGBT+. Pasjonuje się fotografią i tworzeniem grafik oraz filmów. Kreatorka wizerunku, analityczka mediów społecznościowych, specjalistka w obszarze promocji internetowe. Prowadzi zajęcia z zakresu roli mediów społecznościowych. Prowadzi blog danutasowinska.pl.

>> SPRAWDŹ KONSULTACJE INDYWIDUALNE Z DANUTĄ SOWIŃSKĄ <<

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

[newsletter_form type="minimal"]

Na tej stronie wykorzystujemy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach analitycznych oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania strony. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce. Zobacz więcej w Polityce Prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close