Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
10 kroków do doskonałości – czy to naprawdę takie łatwe?

10 kroków do doskonałości – czy to naprawdę takie łatwe?

złote zasady

Czy rzeczywiście tylko 10 kroków dzieli nas od sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym? Bob Bowman i Charles Butler odpowiadają w swojej książce – TAK.


Na książkę „Złote Zasady” złożyła się wspólna praca Boba Bowmana głównego szkoleniowca amerykańskiej drużyny pływackiej oraz Charlesa Butlera, pisarza specjalizującego się w sporcie, który współpracował między innymi z New York Timesem i Runner’s World. Swoją rękę do ich dzieła przyłożył również Michael Phelps, 23-krotny mistrz olimpijski i 26-krotny mistrz świata w pływaniu, podopieczny Boba Bowmana, a prywatnie jego przyjaciel.
„Złote Zasady – dziesięć kroków do doskonałości w życiu prywatnym i w pracy” to książka pełna eksperckich wskazówek, które pomogą na drodze do osiągnięcia zamierzonych celów. Choć pokazane jest to na przykładzie sportu, cenne wskazówki możesz zastosować w wielu innych dziedzinach swojego życia. Bob Bowman zdradza swoim czytelnikom sekret do sukcesu – własną metodę. W swojej wieloletniej karierze doprowadził na podium nie tylko Micheala Phelpsa, ale też wielu innych znamienitych sportowców. Jego zdaniem podstawą osiągnięcia sukcesu jest zaangażowanie i umiejętne podejmowanie ryzyka. Jeśli chcesz stanąć na podium własnego życia, warto przyjrzeć się tej filozofii nieco bliżej.

10 złotych zasad – to właśnie metoda Boba Bowmana. Stosując się do nich dużo łatwiej będzie ci się na podium wspinać, ale co ważniejsze także się na nim utrzymać. Autor w swoich zasadach nie odkrywa co prawda Ameryki, a głoszone przez niego prawdy w pewnym stopniu pokrywają się z tymi, które można znaleźć w innych poradnikach motywacyjnych – tym się jednak różnią, że zostały przetestowane w praktyce na mistrzach. Jest więc mowa o podejmowaniu ryzyka, korzyściach pracy zespołowej, walczeniu z przeciwnościami i metodzie baby steps. Można by uznać, że wszystko to jest nam już znane. Trzeba przyznać jednak, że Bowman i Butler nazywają w swojej książce rzeczy po imieniu. Każdy krok do sukcesu jest jasno opisany i opatrzony historią z życia Bowmana, która pokazuje jak zasada działa w praktyce.

Wszystko to pomaga czytelnikowi ułożyć sobie w głowie przejrzysty plan osiągnięcia zamierzonego celu. Oprócz tego, książkę tę warto przeczytać dla poznania życia samego autora. Bowman zdradza tajniki pracy z najlepszymi światowymi sportowcami, ale dzieli się też anegdotami z życia prywatnego. Wiele do myślenia daje historia Jessici Long- niepełnosprawnej pływaczki. Jest ona doskonałym przykładem jak umiejętnie wykorzystana odmienność, może być kluczem do zwycięstwa. Bob nie trenuje jednak swoich podopiecznych tylko, żeby zdobywali medale. Przed wszystkim pomaga im w dążeniu do doskonałości i pokazuje, gdzie mogą zaprowadzić ich marzenia i talent. Mając tę książkę w rękach, czytelnik ma jedyną w swoim rodzaju szansę, by w pewnym stopniu zostać jednym z podopiecznych trenera Boba Bowmana.

Czy musisz być sportowcem, żeby przeczytać ten poradnik? – NIE
Czy sama lektura sprawi, że przebiegniesz maraton, albo wygrasz zawody pływackie?- NIE
Czy ta książka pomoże Ci znaleźć motywacje do osiągania zamierzonych celów? – ZDECYDOWANIE TAK

złote zasady

Bob Bowman, Charles Butler, “Złote zasady. Dziesięć kroków do doskonałości”, wyd. Galaktyka

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!