Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
W 2017 roku poleniuchujemy

W 2017 roku poleniuchujemy

dni wolne od pracy

Ile wolnych dni będziemy mieli w nadchodzących roku? Czy układają się w długie weekendy? Mamy dla Was kilka dobrych wiadomości. SPRAWDŹ i zaplanuj swoje wyjazdy już dziś. 

2016 rok specjalnie nas nie rozpieszczał pod względem świąt i przypadających w związku z tym wolnych dni. 2017 rok będzie pod tym względem znacznie łaskawszy. Jak wyliczył serwis Praca.pl kalendarz układa się w ten sposób, że pracownikom zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę będzie przysługiwało aż 15 dni wolnych. Przepracujemy zaledwie 250 dni w skali roku.

Najwięcej okazji do relaksu i odpoczynku (nie licząc oczywiście przygotowań do świąt) będziemy mieli w kwietniu i w grudniu. Dzięki świętom Wielkanocnym i Bożego Narodzenia – będziemy zaledwie 19 dni pracujący, a aż 11 (kwiecień) i 12 (grudzień) dni wolnych. To w zasadzie tak, jakbyśmy przez ponad 1/3 miesiąca nie pracowali.

Pierwszy długi weekend szykuje się już w styczniu. 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli przypada w piątek. Czekają nas więc trzy wolne dni. Nie zawiedzie nas tym razem weekend majowy. 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. Jeśli dodamy do tego trzy dni urlopu, możemy leniuchować aż 9 dni. Warto pamiętać, że do urlopu majowego może być wielu chętnych, więc wniosek urlopowy lepiej złożyć na początku roku. Jeśli dobierzemy jeden dzień urlopu, możemy cztery dni odpoczywać w czerwcu z okazji Bożego Ciała (15 – czwartek) i w sierpniu z okazji Wniebowzięcia (15 – wtorek).

W grudniu z kolei jest szansa na aż 16 dni wypoczynku. 3 dni urlopu, pozwolą na aż 10 dni wolnego (wliczając w to Nowy Rok). Jeśli wykorzystamy 6 dni urlopu i odbierzemy wolne za 6 stycznia 2018 roku, np. w piątek 5 stycznia, można mieć aż 16 dni przerwy od pracy!

Najbardziej pracowity okaże się marzec. Ze względu na brak państwowych świąt oraz specyficzny układ kalendarza, najbardziej pracowitym miesiącem w 2017 roku będzie marzec. Czekają nas aż 23 pracujące dni.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij