Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
W 2017 roku poleniuchujemy

W 2017 roku poleniuchujemy

dni wolne od pracy

Ile wolnych dni będziemy mieli w nadchodzących roku? Czy układają się w długie weekendy? Mamy dla Was kilka dobrych wiadomości. SPRAWDŹ i zaplanuj swoje wyjazdy już dziś.

2016 rok specjalnie nas nie rozpieszczał pod względem świąt i przypadających w związku z tym wolnych dni. 2017 rok będzie pod tym względem znacznie łaskawszy. Jak wyliczył serwis Praca.pl kalendarz układa się w ten sposób, że pracownikom zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę będzie przysługiwało aż 15 dni wolnych. Przepracujemy zaledwie 250 dni w skali roku.

Najwięcej okazji do relaksu i odpoczynku (nie licząc oczywiście przygotowań do świąt) będziemy mieli w kwietniu i w grudniu. Dzięki świętom Wielkanocnym i Bożego Narodzenia – będziemy zaledwie 19 dni pracujący, a aż 11 (kwiecień) i 12 (grudzień) dni wolnych. To w zasadzie tak, jakbyśmy przez ponad 1/3 miesiąca nie pracowali.

Pierwszy długi weekend szykuje się już w styczniu. 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli przypada w piątek. Czekają nas więc trzy wolne dni. Nie zawiedzie nas tym razem weekend majowy. 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. Jeśli dodamy do tego trzy dni urlopu, możemy leniuchować aż 9 dni. Warto pamiętać, że do urlopu majowego może być wielu chętnych, więc wniosek urlopowy lepiej złożyć na początku roku. Jeśli dobierzemy jeden dzień urlopu, możemy cztery dni odpoczywać w czerwcu z okazji Bożego Ciała (15 – czwartek) i w sierpniu z okazji Wniebowzięcia (15 – wtorek).

W grudniu z kolei jest szansa na aż 16 dni wypoczynku. 3 dni urlopu, pozwolą na aż 10 dni wolnego (wliczając w to Nowy Rok). Jeśli wykorzystamy 6 dni urlopu i odbierzemy wolne za 6 stycznia 2018 roku, np. w piątek 5 stycznia, można mieć aż 16 dni przerwy od pracy!

Najbardziej pracowity okaże się marzec. Ze względu na brak państwowych świąt oraz specyficzny układ kalendarza, najbardziej pracowitym miesiącem w 2017 roku będzie marzec. Czekają nas aż 23 pracujące dni.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!