Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Myśl tygodnia – W drogę do celu wliczaj ryzyko

Myśl tygodnia – W drogę do celu wliczaj ryzyko

Życie jest jak wykres EKG. Raz jesteśmy nad kreską, raz pod. Kiedy wychodzimy na prostą? Przeczytaj tekst Olgi Kozierowskiej.

Życie jest jak wykres EKG. Raz jesteśmy nad kreską, raz pod. Kiedy wychodzimy na prostą? Jeżeli nadal macie w głowie wyobrażenie wykresu EKG, to nietrudno się domyślić, że wtedy, gdy jest już za późno…. Wniosek, trzeba nauczyć się funkcjonować na sinusoidalnym gruncie, bo, choć może zabrzmi to banalnie, tak mniej więcej wygląda życie każdego z nas. Różnić się może tylko rozpiętością wykresu. Ta zależeć będzie od naszych wyborów, nastawienia, emocji i umiejętności przechodzenia z jednego kryzysu w kolejny, bez całkowitej utraty entuzjazmu. Ci, którzy wliczają w drogę do celu ryzyko poniesienia porażki, nie sięgają dna w momencie jej wystąpienia. Oczywiście „wliczanie” nie oznacza mnożenia pesymistycznych myśli, bądź tworzenia negatywnych scenariuszy. Nie oznacza też, że gdy kryzys się wydarzy, to będzie mniej boleć.

„Wliczenie” pozwoli na szybsze poszukiwanie konstruktywnych rozwiązań. Otworzenie się na pozyskanie wiedzy z poczynionych błędów. Zaniechanie upajania się nieszczęściem, poszukiwania winnych, sposobów zemsty, odpowiedzi na pytania bez odpowiedzi. Brak zaniechania doprowadzi do budowania destrukcyjnych przekonań o sobie, swoich możliwościach, umiejętnościach, talentach. W efekcie, będziemy bać się ponownych prób. A jak nie będziemy próbować, to niewiele osiągniemy.

Pamiętajcie, że wpływ mamy tylko na siebie. I w tym tkwi nasza siła.

Wybierajmy zatem mądrze. Wliczajmy ryzyko, nie tracąc entuzjazmu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!