Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Ucz się programować i zdobądź pracę

Ucz się programować i zdobądź pracę

branża IT

Nie znasz się na programowaniu? Świetnie – ten projekt jest dla ciebie! Software Development Academy i Ericsson nauczą programowania i zagwarantują pracę 30 osobom z Krakowa i Łodzi.

Branża IT jest dziś jedną z najszybciej rozwijających i najbardziej pożądanych dziedzin. Jest też niezwykle elastyczna, co najlepiej pokazuje program, który został stworzony przez największą akademię programowania w Polsce, Software Development Academy wraz z liderem w branży telekomunikacyjne Ericsson. Otwiera bowiem drzwi osobom, które nigdy wcześniej nie programowały i na programowaniu się nie znają. Są za to chętne, żeby zdobyć nowe kwalifikacje i zmienić zawód. Obojętnie więc, czy do tej pory byłaś fryzjerką, specjalistką od PR czy junior brand managerem – możesz wziąć udział w programie, a przy okazji zmienić także pracę.

Co zrobić, by kobiety chętniej otwierały się na nowe technologie, a pracodawcy w długofalowy plan budowania zespołu wpisywali aktywną rekrutację kobiet? Pokazać obu stronom korzyści. Dowiedz się więcej!

Tak, nie przywidziało się Państwu. Celem programu jest bowiem nie tylko wyłonienie 30 przyszłych programistów i programistek, ale i zaoferowanie im pracy. Na czym dokładnie to polega? Software Development Academy i Ericsson wspólnie szukają 30 osób z Krakowa i Łodzi, posiadających predyspozycje, które można u nich rozwinąć, nauczyć programować, a później zatrudnić w firmie Ericsson na stanowisku junior software developer.

IT to branża, w której pracownicy rozdają karty. Na rynku pracy zmienia się układ sił. O wyzwaniach i możliwościach z tym związanych opowiada Barbara Kowalewska, CEO IT-Leaders.

Poszukiwani kandydaci nie powinni posiadać wykształcenia technicznego. Jednak wymagane są umiejętności logicznego i analitycznego myślenia oraz wysokie kompetencje interpersonalne. Niezbędna jest również dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca swobodną konwersację oraz umiejętność czytania dokumentacji technicznej. Rekrutacja będzie miała trzy etapy. W pierwszym uczestnicy będą rekrutowani pod kątem dopasowania do profilu kandydata. W drugim odbędą się rozmowy kwalifikacyjne w języku polskim oraz angielskim, a także testy analitycznego i logicznego myślenia. Najlepsi kandydaci – zostaną zakwalifikowani do trzeciego etapu, który zostanie poprzedzony przekazaniem tzw. prework, czyli pracy przedkursowej. W trzecim etapie kandydaci będą mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami firmy Ericsson, a także zostaną poddani testom technicznym opartym o wcześniej przekazaną pracę przedkursową. Rekrutacja już się rozpoczęła i potrwa do 31 stycznia 2017 r.

W sumie wyłonionych zostanie 15 osób w Krakowie i 15 w Łodzi. Kurs jest intensywny i trwa 360 godzin. Odbywać się będzie w trybie wieczorowo-zaocznym, tj. od poniedziałku do czwartku między godziną 17:30 a 21:00 oraz w soboty 9:00-16:00 przez 4 miesiące. Nauka jest częściowo odpłatna. 50% kosztów kursu ponosi przyszły pracodawca czyli Ericsson, a drugą połowę należy opłacić samemu. Czesne za kurs (50%) wynosi 3997,5 zł brutto w Łodzi, zaś w Krakowie 5227 zł brutto. Uczestnicy posiadają możliwość rozłożenia płatności do 60 rat.

Udział w programie to znakomita okazja zwłaszcza dla kobiet, które w IT są coraz chętniej poszukiwanymi pracownikami. W 4 miesiące mają szansę zdobyć wiedzę potrzebną, żeby się przekwalifikować i zdobyć nowy, atrakcyjny zawód. – Ericsson na całym świecie stawia na tzw. Diversity, czyli różnorodność. Widzimy, że zespoły zróżnicowane pod względem płci, narodowości, wieku czy doświadczenia pracują efektywniej i kreują bardziej twórcze, innowacyjne rozwiązania. Stąd pomysł wyjścia do osób, które na co dzień stanowią w naszych zespołach zdecydowaną mniejszość. Z jednej strony są to osoby nietechniczne, które ze względu na braki w wiedzy merytorycznej nie miałyby szans przejścia naszego standardowego procesu rekrutacji. Z drugiej strony to kobiety, których na kierunkach informatycznych jest nadal niewiele – tłumaczy Olga Błaszczyk HR Coordinator Ericsson Ericpol.

Więcej na www.sdacademy.pl

Sukces Pisany Szminką jest patronem programu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!