Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

O zaufaniu do Wszechświata

O zaufaniu do Wszechświata

Kerala Indie
Kerala

Czasami w naszym życiu dzieje się coś, co w tym momencie wydaje nam się kompletnie pozbawione sensu. Potem jednak okazuje się, że pozwala nam odkryć nową drogę.

Czasami w naszym życiu dzieje się coś, co w tym momencie wydaje nam się kompletnie pozbawione sensu. W moim życiu tak się stało ok. 9 lat temu. Przyciągała mnie Ameryka Południowa, czułam, że z jakiegoś powodu potrzebuję tam pojechać. Siedząc w hinduskiej restauracji rozmawiałam o tym z koleżanką, nauczycielką Kundalini Jogi, zastanawiając się, jak mogę zrealizować ten pomysł, skoro bilety lotnicze są takie drogie. I nagle ona, ni stąd ni zowąd, mówi – „Słuchaj, to jest daleko i drogo, może zmienisz kierunek? My właśnie jedziemy na
Białą Tantrę do Sztokholmu, może pojedziesz z nami?”.

Zaskoczona taką propozycją zapytałam, czym jest Biała Tantra. Karolina opowiedziała mi o całodziennych medytacjach, które odbywają się kilka razy do roku w wielu miejscach na świecie w tradycji Kundalini Jogi. Wydawało mi się to ciekawe, chociaż naprawdę pozbawione sensu w odniesieniu do pragnienia, które odczuwałam. Chciałam przecież być w naturze, w dżungli, spotkać szamanów i wejść na słynne Machu Picchu…
„Wiesz co, to może ja przyjdę do Ciebie na zajęcia, żeby doświadczyć, czym w ogóle jest Joga Kundalini, zanim się zdecyduję” – odpowiedziałam niezbyt przekonująco, bo przecież czułam, że to nie jest to, o co chodzi.

Sięgając pamięcią do tego momentu, nie miałam wielkiej ochoty na to doświadczenie. Ale ponieważ mam taką przypadłość, że dane słowo jest dla mnie ważne i staram się go dotrzymywać, spakowałam trochę białych ciuchów i poszłam. Bez entuzjazmu. Na zajęciach w małej sali na zapleczu biura podróży, które działało tu w tygodniu w godzinach pracy, zebrała się mała grupka kilku osób. Zaczęli od śpiewania i recytowania czegoś w dziwnym języku. Potem dowiedziałam się, że to mantry. Przyglądałam im się z pewnym dystansem… aż nagle, mniej więcej w połowie sesji zorientowałam się, że mnie wciągnęło.

Ćwiczenia połączone z oddechem, czasami z dźwiękiem sprawiały, że puszczały napięcia w moim ciele, umysł się uspokajał, a emocje się wyciszały. Hmmm, ten stan jest naprawdę przyjemny – pomyślałam z nutą zaskoczenia. W relaksie znalazłam się na krawędzi snu i poczułam błogość. A po nim jeszcze doświadczyłam medytacji, w czasie której śpiewaliśmy kolejną mantrę. Pomyślałam wtedy, że to jest naprawdę integralna praktyka, może najbardziej ze wszystkich, jakich dotychczas próbowałam. W tamtym czasie chodziłam medytować w jedno miejsce, pracowałam z oddechem w innym i właśnie rozglądałam się, gdzie mogłabym śpiewać. Ale ponieważ byłam pracującą, samotną mamą dwójki całkiem jeszcze młodych chłopaków, wydawało mi się to niewykonalne. A tu mogłam wszystko to połączyć w jednym miejscu. Jaka oszczędność czasu i pieniędzy! W dodatku po zajęciach czułam się odprężona i naprawdę pełna energii. Zakochałam się w Kundalini Jodze od pierwszego wejrzenia.

Nie muszę chyba dodawać, że pojechałam ze znajomymi do Sztokholmu na całodzienne medytacje. Po roku regularnej praktyki znalazłam się na kursie nauczycielskim. Uczę Kundalini Jogi od 7 lat. Od 2 lat prowadzę zajęcia z kobietami. Kocham tę praktykę i uwielbiam się nią dzielić.
W międzyczasie otworzyły się przede mną nowe ścieżki rozwoju, ale to już na inną opowieść. Dość powiedzieć, że cała praca nad sobą, jaką wykonałam w przeciągu ostatnich prawie 20 lat doprowadziła mnie do pracy z ludźmi nad ich energią, dobrostanem i rozwojem świadomości.

Od dawna marzyłam o podróżach. Nigdy wcześniej nie myślałam o tym, żeby pojechać na Maltę. W ubiegłym roku wpadła mi w ręce książka „Soul Body Fusion” Jonette Crowley, nazywanej duchową Indiana Jones. Kiedy w maju przeczytałam zawarte tam przesłanie Atlantydzkiej Bogini Ashtatary, poczułam, że właśnie tam powinnam się znaleźć. W sierpniu byłam na Malcie i Gozo prywatnie, a w listopadzie poprowadziłam tam wspólnie z koleżanką pierwszy wyjazdowy warsztat dla 15 kobiet. To było niezwykłe doświadczenie, które zainspirowało mnie do dalszych podróży z rozwojem.

Wkrótce zajrzała na kilka dni do Warszawy moja serdeczna koleżanka i bratnia dusza, prowadząca ośrodek Ajurwedy w Indiach. Ta ziemia to kolebka Jogi i Tantry. Poczułam w duszy pragnienie, żeby tam pojechać, doświadczyć prawdziwej Ajurwedy (od kilku lat korzystam z porad lekarza ajurwedyjskiego, od czasu do czasu z masaży), poprowadzić jogę właśnie tam, korzystając z energii tego miejsca. Nieco wcześniej inna koleżanka, kiedyś biorąca udział w jednym z moich warsztatów zaproponowała, że chętnie będzie organizować moje zagraniczne grupy, bo właśnie postanowiła przełożyć swoje kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w organizacji wyjazdów motywacyjnych i przenieść je w obszar rozwoju osobistego. Otworzyła biuro podróży organizujące wyjazdy do Miejsc Mocy. We trzy stworzyłyśmy projekt „Ayurveda & Yoga Retreat” czyli wiosenną podróż do Indii dla oczyszczenia i odmłodzenia ciała i ducha, z warsztatem „Powrót do Niewinności i Radości Życia”.

W Kerali czekają na nas rajskie widoki, krystalicznie czysta woda, przepiękne białe plaże oraz turkusowo – niebieskie morze. Na turystów czeka tu także mnóstwo malowniczych miast i miasteczek, wspaniałych zabytków oraz atrakcji związanych z morzem. Kerala to obszar Indii, słynący z zielonych parków narodowych, monumentalnych świątyń oraz wspaniałego wybrzeża Malabarskiego.

Ośrodek Ananda Lakshmi Ayurweda Retreat osadzony jest na klifie, z widokiem na Morze Arabskie. Został zaprojektowany i zbudowany w architekturze tzw. Świętej Geometrii, związanej z uzdrawiającymi właściwościami. Europejski, wysoki standard spotyka się tam z tradycyjną, hinduską aurą.

Ajurweda to starohinduska wiedza o uzdrawianiu, matka wszelkiej sztuki leczenia i filozofia sztuki życia. Jej istotą jest świadome dążenie człowieka do pełnej równowagi na poziomie ciała, ducha i umysłu. Wielu uczonych uważa, że jest to najstarszy z istniejących systemów leczenia. Jako holistyczny system obejmuje wszystkie poziomy aktywności człowieka. Panchakarma to jedna z najważniejszych i najgłębszych terapii w Ajurwedzie, stanowiąca intensywny proces oczyszczania całego ciała.

Budząca się wiosna sprzyja miłości, radości i zasiewaniu nowego. Przygotujemy się do tego w procesie oczyszczania ciała i umysłu. Dzięki indywidualnie dobranym zabiegom Ajurwedy nie tylko zrzucimy zbędne kilogramy odłożone w naszych ciałach podczas zimy, ale także otworzymy się na przyjęcie nowych inspiracji, na zasianie ziaren ducha w świątyniach naszych ciał. Program Panchakarmy pozwoli na oczyszczenie ciała z toksyn i złogów, a wraz z praktyką Kundalini Jogi pomoże uwolnić zgromadzone w ciele napięcia, efekty stresu i przechowywane w pamięci komórkowej emocje.

Medytacje i mantry oczyszczą umysł ze starych wzorców i ograniczających przekonań, przywracając nam świeżość postrzegania siebie, naszych relacji i otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki temu zostaną uwolnione ogromne ilości zablokowanej energii, a my odzyskamy witalność, spokój i jasność umysłu, a poprzez to dostęp do naszych ukrytych zasobów. Mogąc swobodnie korzystać z tego potencjału staniemy się bardziej radośni i kreatywni.

Podczas warsztatu zdejmiemy kolejne warstwy ograniczających nas przekonań, wzorców mentalnych i emocjonalnych będziemy krok po kroku powracać do naszej niewinności. Uwolnimy się od naszych wizji tego, jacy powinniśmy być, by odzyskać akceptację i miłość. Usuniemy stare programy z naszej podświadomości. Będziemy poznawać nasze ciała w ruchu, w tańcu, nawiązując z nimi bliższy kontakt, ucząc się odczytywać płynące z nich sygnały, szukając spontaniczności w ruchu i ekspresji dla emocji. Pozwolimy sobie wyrażać siebie poprzez ciało i dźwięk, cieszyć się sobą i obecnością innych. Doświadczymy stanu relaksu i lekkości bycia. Będziemy otwierać się na nasze zmysły, na doznania, na naszą sensytywność, bawiąc się doświadczaniem samych siebie, relacji z innymi, z grupą, z otaczającym światem za ich pośrednictwem. Zainspirowani Świętem Kolorów, będziemy powracać do zabaw i marzeń z czasu dzieciństwa, budząc nasze Wewnętrzne Dziecko i pozwalając mu na spontaniczność, przyjemność i kreatywność. W otoczeniu pięknej natury, nad brzegiem oceanu będziemy czerpać radość z tego, kim jesteśmy.

Czuję, że zatoczyłam koło i spełnia się kolejne moje marzenie. Już wiem, jaki sens miało spotkanie z koleżanką w hinduskiej restauracji i jej zaproszenie na wspólny wyjazd z praktyka Kundalini Jogi. Coraz bardziej nabieram zaufania do Wszechświata, nawet gdy ma inne plany, niż ja.
Może Ty jeszcze nie wiesz i wydaje Ci się bez sensu jechać na drugi koniec świata i robić rzeczy nieco dziwne dla człowieka Zachodu. Jeśli mimo to jesteś ciekawa, czy jesteś gotowa rozpocząć tę przygodę?

Pełna oferta ze zdjęciami TUTAJ.

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

[newsletter_form type="minimal"]

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

Podanie przez Ciebie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera.
Zapisując się wyrażasz zgodę na przesyłanie przez nas informacji o tematyce motywacyjnej, rozwoju osobistego, nowościach w serwisie oraz informacji handlowych.
Administratorem danych osobowych jest Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką z siedzibą w Warszawie (00-012) przy ul. Podchorążych 75/77 lok. 2.
Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności, z której dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.

Na tej stronie wykorzystujemy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach analitycznych oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania strony. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce. Zobacz więcej w Polityce Prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close