Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
46 wpływowych kobiet, jedna młoda fotografka i jej iPhone – projekt FIRSTS magazynu TIME przejdzie do historii.

46 wpływowych kobiet, jedna młoda fotografka i jej iPhone – projekt FIRSTS magazynu TIME przejdzie do historii.

projekt FIRSTS magazynu TIME

 

Oprah Winfrey, Ellen DeGeneres, Hillary Clinton, Selena Gomez, Ava DuVernay, Nikki Haley (pierwsza kobieta o korzeniach indiańskich, która została gubernatorem), Sylvia Earle (wybitna oceanografka) i pięć innych wybitnych kobiet znalazło się na okładkach specjalnego wydania magazynu TIME. W projekcie FIRSTS: Women Who Are Changing The World wzięło udział w sumie 46 wyjątkowych kobiet.

W ten sposób magazyn postanowił uhonorować liderki, które przecierają szlaki i weszły wyżej niż inni. Obok gwiazd telewizji, popkultury i filmu, pojawiły się postaci mniej znane, ale równie wybitne w swoich dziedzinach – nauce, dyplomacji, wojskowości, sporcie, polityce, naukach prawnych, dziennikarstwie, teologii. Wybrano te kobiety, które zrobiły coś jako pierwsze.

Barbara Walters była pierwszą dziennikarką, która poprowadziła wieczorny program informacyjny w amerykańskiej telewizji. Loretta Lynch jest pierwszą czarnoskórą Amerykanką, która została prokuratorem generalnym Stanów Zjednoczonych. Ava DuVernay jest pierwszą czarnoskórą reżyserką, która wyreżyserowała film nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy film”. Eillen Collins jest pierwszą kobietą, która była dowódcą misji wahadłowca.

To tylko kilka z 46 inspirujących historii kobiet wyróżnionych przez TIME. Cel magazynu był jeden – chcieli, by każda dziewczynka, nastolatka i dziewczyna nie musiała już szukać kobiety, która będzie dla niej inspiracją. Inspiracją do podążania swoją drogą, realizowania marzeń i przełamywania barier. Jak zauważają dziennikarze TIME w przypadku wielu tych kobiet wielki sukces oznaczał przede wszystkim walkę i przełamanie jakiejś bariery lub ograniczenia. „Chcemy, by każda dziewczynka i kobieta znalazła wśród nich kogoś, kto swoją obecnością na  szczytach sukcesu przekona ją, że bezpiecznie jest się wspinać. Kto powie: Wchodźcie jak najwyżej – widok ze szczytu jest niesamowity” – napisali.

Historie wszystkich kobiet biorących udział w projekcie poznacie TUTAJ.

Projekt FIRSTS jest niezwykły także dzięki fotografce, która zrobiła jego bohaterkom zdjęcia. 28-letnią Brazylijkę, Luise Dörr, Kira Pollack z TIME wypatrzyła na Instagramie. Dörr, absolwentka wydziału Fotografii na Lutheran University of Brazil, dostała zlecenie na całą sesję, w tym 12 zdjęć okładkowych. Wszystkie wykonała swoim iPhonem. Ryzykowne i odważne przedsięwzięcie tłumaczyła tak: „Zazwyczaj widzisz sesje tych kobiet perfekcyjnie wyprodukowane. Trudno jest mi się zainspirować obrazem kogoś, kto wydaje się nieosiągalny. Robiąc zdjęcia dla projektu FIRSTS korzystałam z naturalnego światła, używając tylko blendy, gdy było to konieczne. Podoba mi się prostota tych zdjęć. Ale najwspanialsze jest to, że jako fotografka czułam się lekko i swobodnie. Czułam niemalże, że mogę zrobić to zdjęcie własnymi palcami. Żadnego hałasu, gadżetów, tony sprzętu – tylko ja i moje bohaterki”.

Zdjęcia z kulis sesji oraz wywiad z Luise Dörr możecie przeczytać TUTAJ.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!