Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Rusza Moc działania – program, który nagradza uczniów za ich działania na rzecz lokalnej społeczności. Najlepsi wyjadą do Waszyngtonu!

Rusza Moc działania – program, który nagradza uczniów za ich działania na rzecz lokalnej społeczności. Najlepsi wyjadą do Waszyngtonu!

Program Pramerica Moc Działania

 

Pamiętacie historię o grupie nastolatek, które zaprojektowały w Los Angeles specjalny namiot dla osób bezdomnych? Coraz więcej społecznych inicjatyw podejmują uczniowie szkół na całym świecie. Z myślą o nich powstał program Prudential Spirit of Community. Już 1 września jego pierwsza odsłona ruszy także w Polsce. Nagrodą dla najbardziej zaangażowanych i aktywnych uczniów będzie wyjazd do Waszyngtonu.

Program działa już od 20 lat w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie wyróżniono wiele innowacyjnych i pomysłowych rozwiązań. Przykłady? Śpiwory dla bezdomnych, poduszeczki dla chorych dzieci, czy ławki dla samotnych uczniów – to tylko niektóre z działań, którymi przez lata zachwycali nastolatkowie. Teraz swoja kreatywność w dziedzinie rozwiązywania problemów społecznych będą mogli pokazać także uczniowie z Polski. To właśnie z myślą o nich rusza rodzina odsłona amerykańskiego programu – Pramerica Moc Działania.

CZYTAJ TAKŻE: NAMIOT ZASILANY ENERGIĄ SŁONECZNĄ RATUNKIEM DLA BEZDOMNYCH. A ZAPROJEKTOWAŁY GO NASTOLATKI!

Kogo szukają twórcy programu? Ich celem jest wyróżnienie młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy angażują się w inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. A dzięki odwadze i chęci działania, chcą zmieniać świat na lepszy. – Organizowany przez nas program to doskonały sposób na docenienie zaangażowania młodych ludzi, ich wrażliwości i otwartego serca. Tego typu działania, podejmowane odważnie przez młodzież są często niezwykle kreatywne, pozbawione wszelkich ograniczeń oraz niosą podwójną korzyść: realną pomoc w miejscach, gdzie jest ona potrzebna, a także wzór godny naśladowania wśród rówieśników – mówi Aneta Podyma, Prezes Zarządu Pramerica Życie TUiR SA.

Zgłaszać można się już (szczegóły poniżej). Co dalej? Spośród zgłoszonych uczniów wybranych zostanie dwunastu laureatów, którzy wezmą udział w warsztatach. Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione podczas gali w Warszawie, a dwóch złotych finalistów poleci do Waszyngtonu na międzynarodowy finał Prudential Spirit of Community.

Poza udziałem w finale i zwiedzaniem miasta, nastolatki będą miały także okazję spotkać wiele ciekawych i znanych osób. W ubiegłych latach byli to m.in. Michael Phelps, Hillary Swank i Kevin Spacey.

Program Pramerica Moc Działania organizowany jest przez Fundację Pramerica, Pramerica Życie TUiR SA we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Inicjatywę wspierają również Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Warszawskiego, Amerykańska Izba Handlowa AmCham oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, których przedstawiciele wezmą udział w ocenie formularzy.

Aby zgłosić ucznia do programu, wystarczy wejść na stronę www.mocdzialania.pl i wypełnić formularz, dostępny od 1 września do 30 listopada. Wypełniony i podpisany przez nauczyciela dokument należy dostarczyć skanem na adres mocdzialania@pramerica.pl lub pocztą tradycyjną na adres Fundacji Pramerica.

Więcej informacji o polskiej edycji Pramerica Moc Działania na stronie www.mocdzialania.pl.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!