Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Torebka pod ochroną

Torebka pod ochroną

torebka

Torebka – jeden z tych przedmiotów, który każda z nas zawsze nosi przy sobie. Często staje się łupem złodzieja. Czy można ubezpieczyć ją na wypadek jej kradzieży? Sprawdza Patrycja Król.


Firmy ubezpieczeniowe proponują polisy, dzięki którym dostaniemy odszkodowanie, jeśli na ulicy złodziej wyrwie nam torebkę lub gdy coś zostanie z niej wyciągnięte. Zakres polisy może obejmować koszt wykonania duplikatów dokumentów, zakupu i montażu nowych zamków do drzwi mieszkania, zwrot wartości skradzionej torebki (szczególnie przydatne dla pań, które lubią i inwestują w lepsze marki) oraz znajdujących się w niej przedmiotów, np. telefonu.

Okres wakacyjny już dawno za nami, niektórzy jednak wybierają wyjazdy zagraniczne późną jesienią. Jak zareklamować nieudane wakacje i pociągnąć do odpowiedzialności nierzetelne biuro podróży?

Cena ubezpieczenia damskiej torebki nie jest wysoka – wynosi kilkadziesiąt złotych rocznie. Odszkodowanie za skradzioną torebkę uzyskamy m.in. z ubezpieczenia PZU DOM plus, Bezpieczny Dom Towarzyski Alianz czy Pakiet Torebka Warty.

Przed podpisaniem umowy sprawdźmy dokładnie w jakich sytuacjach odszkodowanie nie będzie przysługiwało. Firmy mogą bowiem zastrzec, że nie wezmą odpowiedzialności np. za wyszarpnięcie nam torebki z samochodu.

***

Patrycja Król, ukończyła studia prawnicze na UMK w Toruniu. Obecnie pracuje w kancelarii notarialnej.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!