Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
W drodze

W drodze

Nam Hai Bui Ngoc wiele razy był zmuszany, by przekraczać granice swojej wytrzymałości. Jego historię spisała Julia Hamera w książce “Niech żyje Nam”.

„Wędrowanie mam chyba we krwi. Chociaż nigdy nie czułem się bardziej samotny niż podczas podróży, jakaś wewnętrzna siła pchała mnie wciąż dalej i dalej” – opowiada Nam, mistrz chińskich sztuk walki i aktor. Książka Julii Hamery jest zapisem jego najważniej podróży – przez życie.
Nam urodził się w 1957 r. w Wietnamie. W wieku dziewięciu lat zaczął trenować chińskie kung fu Wu Shu i Tai Chi Chuan. W połowie lat 70. los rzucił go do Polski – tu zaczął studiować na Politechnice Gdańskiej. Na początku lat 80. wraz z rodziną wyjechał do Francji. Do Polski wrócił już po czasach przełomu. Z naszym krajem związany jest do dziś – tu mieszka, gra w filmach, uczy w swojej szkole chińskich sztuk walki. Dlaczego warto poznać jego historię?
Po pierwsze, w tej książce znajdziecie wszystko, co potrzebne, by stworzyć mocną opowieść – wzloty i upadki, kontekst historyczno-polityczny, dylematy, rozterki osobiste i sukcesy. Nam otwarcie i szczerze wspomina dzieciństwo w cieniu wojny, dorastanie w cieniu komunistycznego reżimu, lata młodości w PRL-u, zawirowania w życiu dojrzałym, pokonywanie kolejnych barier. Po drugie, to książka, która pokazuje, że poszukiwanie własnej drogi oznacza często samotność, błądzenie po omacku i niepewność. Ale, jeśli nie brakuje nam determinacji, odwagi i życiowej mądrości, w końcu na nią trafimy. Po trzecie wreszcie, historia Nama udowadnia, że żadna podróż nie da nam satysfakcji, dopóki nie będziemy znali swojego miejsca na ziemi, do którego zawsze możemy wrócić i w którym ktoś bliski na nas czeka.
Opowieść Nama rozgrywa się na wielu płaszczyznach – historycznej, politycznej, osobistej i duchowej, tworząc portret mężczyzny spełnionego, a jednocześnie mającego odwagę, by wciąż poszukiwać. Dla tych, którzy szukają własnej drogi do wolności i szczęścia będzie inspiracją. Dla tych, którzy zagubili się trochę w podróży może być przewodnikiem. Dla tych, którzy zmagają się z lękiem, by ruszyć w drogę może stać się pociechą. Wszyscy zaś mogą powtarzać za mistrzem Namem jego mantrę: „Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, dzisiaj to dar od losu”.

historia_mistrza

Julia Hamera, Niech żyje Nam. Historia mistrza, wyd. Czarne

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij