Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
W drodze

W drodze

Nam Hai Bui Ngoc wiele razy był zmuszany, by przekraczać granice swojej wytrzymałości. Jego historię spisała Julia Hamera w książce “Niech żyje Nam”.

„Wędrowanie mam chyba we krwi. Chociaż nigdy nie czułem się bardziej samotny niż podczas podróży, jakaś wewnętrzna siła pchała mnie wciąż dalej i dalej” – opowiada Nam, mistrz chińskich sztuk walki i aktor. Książka Julii Hamery jest zapisem jego najważniej podróży – przez życie.
Nam urodził się w 1957 r. w Wietnamie. W wieku dziewięciu lat zaczął trenować chińskie kung fu Wu Shu i Tai Chi Chuan. W połowie lat 70. los rzucił go do Polski – tu zaczął studiować na Politechnice Gdańskiej. Na początku lat 80. wraz z rodziną wyjechał do Francji. Do Polski wrócił już po czasach przełomu. Z naszym krajem związany jest do dziś – tu mieszka, gra w filmach, uczy w swojej szkole chińskich sztuk walki. Dlaczego warto poznać jego historię?
Po pierwsze, w tej książce znajdziecie wszystko, co potrzebne, by stworzyć mocną opowieść – wzloty i upadki, kontekst historyczno-polityczny, dylematy, rozterki osobiste i sukcesy. Nam otwarcie i szczerze wspomina dzieciństwo w cieniu wojny, dorastanie w cieniu komunistycznego reżimu, lata młodości w PRL-u, zawirowania w życiu dojrzałym, pokonywanie kolejnych barier. Po drugie, to książka, która pokazuje, że poszukiwanie własnej drogi oznacza często samotność, błądzenie po omacku i niepewność. Ale, jeśli nie brakuje nam determinacji, odwagi i życiowej mądrości, w końcu na nią trafimy. Po trzecie wreszcie, historia Nama udowadnia, że żadna podróż nie da nam satysfakcji, dopóki nie będziemy znali swojego miejsca na ziemi, do którego zawsze możemy wrócić i w którym ktoś bliski na nas czeka.
Opowieść Nama rozgrywa się na wielu płaszczyznach – historycznej, politycznej, osobistej i duchowej, tworząc portret mężczyzny spełnionego, a jednocześnie mającego odwagę, by wciąż poszukiwać. Dla tych, którzy szukają własnej drogi do wolności i szczęścia będzie inspiracją. Dla tych, którzy zagubili się trochę w podróży może być przewodnikiem. Dla tych, którzy zmagają się z lękiem, by ruszyć w drogę może stać się pociechą. Wszyscy zaś mogą powtarzać za mistrzem Namem jego mantrę: „Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, dzisiaj to dar od losu”.

historia_mistrza

Julia Hamera, Niech żyje Nam. Historia mistrza, wyd. Czarne

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!